A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Indie - Průvodce

Podél několika set kilometrů dlouhého pobřeží naleznete mnoho zátok a zálivů s krásnými plážemi v severní i jižní Goi. Každé zákoutí je jiné a každé má svůj nenapodobitelný šarm. V husté zeleni pobřežní vegetace jsou usazeny malé rybářské vesničky s vysokými bílými kostely a domy s červenými střechami.

Severní a jižní pláže

V severní Goi(severně od hlavního města Panaji) je většina pláží lemovaná útesy. Mezi nejznámější patří Candolim, Calangute, Baga, Anjuna a Vagator.

Mezi nejznámější pláže na jihu Goy patří Canasulim, Majorda, Colva, Benaulim, Agonda a Mobor. Krásná a romantická je malá pláž Palolem.

Canasulim

Tato pláž je díky ideálnímu dopravnímu spojení a blízkosti letiště jednou z nejnavštěvovanějších v Jižní Goa.

Majorda

Majorda je pláž kde si užijete legrace a skvělého jídla. Majorda má bezpočet restaurací, v nichž můžete ochutnat vše od čerstvých mořských ryb až k sečuánským specialitám a biftekům. V ubytování je zde nabízena široká paleta možností. Od luxusních hotelů až k levným chatkám.

Nejbližší železniční stanicí je Margao a autobusem nebo tuk tukem se snadno dostanete do tohoto letoviska. I když koupání je zde bezpečné, dbejte rad pobřežní hlídky, protože mořské spodní proudy mohou být nebezpečné.

Colva

Malá rybářská vesnička se v posledních letech stává oblíbeným cílem nejen turistů, ale i Goanů. Tato dlouhá, jemným bílým pískem pokrytá pláž je plná malých plážových restaurací s vynikajícím indickým jídlem, které jsou otevřeny až do pozdních večerních hodin. Každou neděli se zde koná večerní party s hudbou a tancem. Nárůst popularity této pláže se odrazil i v nabídce ubytování. Kolem Colvy vyrostla řada domů, které jsou pronajímány i dlouhodobě.

Benaulim

Pokud milujete klid, je pro vás tato pláž ideální. Je to stále ještě poněkud neobjevené místo, kde můžete celý den prolenošit u moře a pokud budete mít hlad či žízeň, stačí objednat si u asistenta restaurace a jídlo vám přinesou až k lehátku. Můžete tak nerušeně pozorovat rybáře vracející se s úlovkem či potulné kejklíře předvádějící turistům svá vystoupení.

Pláž bývá zaplněna i večer lidmi pozorujícími západ slunce nad Arabským mořem.

V sobotu zde bývá party, ale není to pravidlem a je lépe se na to informovat.

Mnohé plážové restaurace nabízejí též výlety za poznáním vnitrozemí Goa. Přímo vedle hlavního vstupu na pláž můžete navštívit i masážní salon. Ve vesnici je k dispozici rychlý internet a dobře fungující směnárna.

Mobor

Pláž Mobor je velice krásná, čistá a přestože na ní byl vybudován luxusní plážový hotel zůstala i nadále přístupná veřejnosti. K dispozici jsou zde plážové deštníky a lehátka. Návštěvníky tohoto přepychového hotelu tvoří převážně ruská klientela a ceny odpovídají této skutečnosti. Poslední, ne však nejmenší, provincií je Canacona. Navštívit můžete pevnost Cabo de Rama, pláž Agonda, Palolem, město Chaudi, chrám Shri Mallikarjun nebo rezervaci Catigao. Z Margaa se sem dostanete místním autobusem, který odjíždí z náměstí.

Canacona

Pevnost Cabo De Rama Rámův mys. Podle legendy se zde Ráma schoval během svého vyhnanství. Dnes jsou zde rozvaliny hinduistické pevnosti. V roce 1765 pevnost dobyli Portugalci. Po nich v pevnosti zbyla rezavá děla. Západní strana pevnosti, kde útesy klesají ostře do moře, nabízí výhled na široké okolí. K pevnosti se dostanete nejlépe autem nebo taxi.

Agonda

Přes tři kilometry dlouhá pláž pokrytá zlatým jemným pískem nabízí útočiště pro samotáře. Zastavil se zde čas, a tak si můžete dokonale užít odloučenosti nádherné, palmami lemované pláže. Je zde i luxusní hotel. Zhruba 300 m od moře leží malá vesnice Agonda se starým kostelem.

Palolem

– tento malý záliv ve tvaru půlměsíce je na obou stranách zakončen útesy. Pláž se proslavila svými úchvatnými západy slunce. Je relativně daleko od přeplněných pláží střední Goa – dopravit se sem můžete veřejným autobusem, který odjíždí z náměstí v Margao . Tato zhruba hodinová cesta se opravdu vyplatí. Pokud budete mít štěstí, uvidíte i delfíny. Ubytování na této pláži je jednoduché, restaurace nabízí široký výběr indických i evropských jídel.

Chaudi

Pokud pojedete z Margaa do Palolemu veřejným autobusem, budete muset pravděpodobně v Chaudi přestoupit.

Candolim

Přibližně půl kilometru od pláže Candolim v provincii Bardez se nachází velmi pěkná rybářská vesnice. S příchodem turistů zde vzniklo mnoho restaurací a zlepšil se také přístup na pláž.

Calangute

Říká se jí „Královna pláží“ a je jednou z nejznámějších pláží v Goi. Je dlouhá 7 km a nachází se u ní největší hotely a turistické resorty. Asi kilometr od pláže je vesnice Calangute s portugalským kostelem sv. Alexe.

Shri Mallikarjun

Kostel ze 16. století s dřevěným vyřezávaným pilířem a 60 sochami bohů. Chrám je zasvěcený bohu Mallikarjunu, ztělesnění boha šivy. Byl postaven v 16. století a renovován v roce 1778. Chrám je velice prostorný a najdete v něm více než 60 soch různých bohů. Masivní dřevěné pilíře jsou ukázkou mistrovské řezbářské práce. Hlavními festivaly, které se zde konají, jsou *Rathasaptami* a *Shigmo*.

Baga

V pořadí další z velmi pěkných pláží s mnoha hotely.

Anjuna

Asi 22 km od Panaji je písčitá pláž proslavená zejména Full Moon Rave Parties, které trvají celou noc. Návštěvníky láká i středeční bleší trh, kde je možnost sehnat velmi zajímavé předměty. Směřují sem překupníci a prodavači suvenýrů z celé Indie, a tak zde seženete i kožich z Tibetu. Vyplatí se smlouvat, protože prodavači nasazují vysoké ceny. Týká se to hlavně koření, které je zde několikanásobně dražší než na obyčejném trhu.

Vagator

Tato písečná pláž lemovaná kokosovými palmami, s malebnou vesničkou, levným jídlem a ubytováním se stane rájem pro milovníky rušného života. Každou sobotu se zde konají bujaré party.

Colva (nahrál: admin)
Colva
Benaulim (nahrál: admin)
Benaulim
Mobor (nahrál: admin)
Mobor
Mobor (nahrál: admin)
Mobor
Palolem (nahrál: admin)
Palolem
Palolem (nahrál: admin)
Palolem
Anjuna (nahrál: admin)
Anjuna
Anjuna (nahrál: admin)
Anjuna
Bleší trh u pláže Anjuna (nahrál: admin)
Bleší trh u pláže Anjuna

Poslední editace textu: 9.6.2011 12:11
REKLAMA

Články odjinud